Rab László szerint ezzel a szlogennel kellene hirdetni az államosítást.
Mendrey (PDSZ) a Népszabadságnak nyilatkozott a témában: "Azok a célok, azok a megoldások, amiket az államosítás kínál, tönkreteszik a magyar közoktatást".
Radó Péter, oktatáskutató a HVG-ben írt szakmai alapossággal a reform lényegéről. "Összefoglalva: az államosítás és az abból következő „egységesítés” nem pusztán nem szolgálja az egységes minőséget, az kimondottan minőségellenes".
Közben végleg eldőlt, hogy bezár az ELTE egyik gimnáziuma, és a diákokat átveszik a környező iskolák, a dolgozók pedig kereshetnek új állást.
Mellesleg összeomlott az építésügy: "Január 1-től ÉTDR van, ami próbaüzem nélkül élesedett, és teljesen meglepő módon a rendszer azonnal össze is omlott. Azóta sem működik rendesen. Átszervezték az építésfelügyeleteket, az építéshatóságokat és a szakhatóságok egy részét járási rendszerbe. Bizonyos hivatalokat még létre sem hoztak, de január 1-től már illetékesek lennének. Változott az OTÉK, kimaradt belőle az építménymagasság fogalma, nem tudni, mi a főépítész és a tervtanács feladata.
A probléma azért nem tűnik első látásra súlyosnak, mert az átszervezéseknek köszönhetően még a tavaly hagyományos módon beadott terveket bírálják el a hatóságok - közben költözés, átszervezés, illetékesség változás történt, azaz csúszás van -, illetve az építész szakma amúgy is csendesen kimúlt, felújítgatásokból, közbe szerezgetésekből, műszaki elkenőrzésből él."